Devítinásobný mistr republiky v různých věkových kategoriích, Lukáš Rakowski, je vedle Tomáše Vernera a Michala Nesvadby hlavním aktérem lední show Jen počkej, zajíci! Rodák z Třince bruslí odmala a po aktivní, úspěšné kariéře krasobruslaře se stal výraznou trenérskou osobností. Jak ale sám upozorňuje – fakt, že má doma zlaté medaile, nemá ani nesmí mít na jeho práci vliv. „Tituly mistra republiky mi nezaručí, že budu úspěšný i na trenérské dráze. Na to musím zapomenout,“ říká s pokorou. Letos se znovu vrátil na led, když přijal hlavní roli Vlka v naší show.

Lukáši, co tě přesvědčilo, abys znovu bruslil a oblékl kostým Vlka?

„Nabídku k účinkování v Jen počkej, zajíci! jsem přijal ze tří důvodů. Jednak mám rád nové výzvy, kvůli kterým se musím psychicky i fyzicky udržovat v kondici. A to role Vlka určitě je. Pak jsem chtěl být zase součástí party krasobruslařů a krasobruslařek, s nimiž jsem hodně prožil a je to moje druhá rodina. No – a nakonec byl důvodem i výdělek, protože, když je práce koníčkem, za který vám někdo platí, je to vlastně ideální“.

Na několika propagačních akcích jsme měli kostým Vlka, takže jsem měl možnost si ho zkusit i s maskou. Z ní ale skoro vůbec není vidět! Jak to dokážeš, bruslit v ní, skákat a vůbec se pohybovat dvě hodiny?

„Pravdou je, že bruslení s maskou na obličeji je pro mě vůbec nejtěžší na celé show. Maska omezuje viditelnost, snižuje obratnost, rovnováhu a možnost se pořádně nadechnout. Chce to hodně koncetrace. Ale o to opojnější je následný úspěch představení!“

Být na turné znamená být pořád „na cestě“. Zkoušeli jste víc než čtvrt roku a teď už třetí měsíc jezdíš s kolegy od města k městu. Je nějaký okamžik, kdy si řekneš, že je to pěkná dřina?

„Snad nejtěžší „na cestě“ během turné je návrat do pracovního procesu po představení, když přijíždíme ve 4:00 ráno, po dlouhé cestě autobusem a v 8:00 musíme opět pracovat … ale to je jen malá kaňka v porovnání s tím, co nám show Jen počkej, zajíci! přináší. Krasobruslení mě naplňuje, na náročnost tohohle sportu jsem zvyklý odmalička“.